هيتر | بخاري گلخانه | جت هبتر
هيتر – هيتر موشكي – جت هيتر – بخاري صنعتي – بخاري فن داره – هيتر برقي و گازي – هيتر مرغداري – هيتر سالن قارچ

سيستم هاي گرمايشي در ايران

سيستم هاي گرمايش در كشور ما تاريخچه كهن و بزرگي را دارا مي باشد. همان گونه كه انسان در هر محيطي در جستجوي آرامش روحي خود بوده اند، آسايش شرايط جسمي هم از خواسته هاي نياز وي بوده است. بعد از سوخت­هاي معمولي مثل درست­ كردن آتش توسط هيزم، انسان راه حل­هايي براي استفاده راحت تر و بهينه­ تر براي گرمايش و آسايش خود به وجود آورد.


آتشدان
آتشدان از اولين سيستم­هايي مي باشد كه انسان براي گرمايش خود در فصل هاي سرد در فضاي داخلي استفاده مي­كرده است.
طرز كار آتشدان به اين صورت بود كه هيزم را در آن آتش ميزدند به طوري كه يك محوطه بسيار كوچك يا با استفاده از يك ظرف تقريباً بزرگ، در آن آتش درست مي­كردند.
يكي از مشكلات اين سيستم نگهداري آن بوده است.به طوري كه غفلت از آن باعث آتش سوزي ميشده است،وبراي روشن بودن آن يك نفر بايد مرتب از شب تا صبح هيزم آن را تأمين ميكرده است.


كرسي

در ايران هم از آتشدان همانند ساير كشورها براي گرمايش فضاي داخلي استفاده مي كردند. بعد از اين شيوه، كرسي يكي از ابداعات مهم ايرانيان بوده است. نحوه كار آن به اين صورت بوده كه يك مرحله فراتر از آتشدان­ها بوده و با تفكري صحيح، از مشكلات آتشدان­ها كاسته است.
نحوه كار كرسي به اين صورت بوده كه معمولاً از اطاقي با يك در ورودي و بدون پنجره كه برودت هوا در آنجا كمتر بوده است، براي تعبيه كرسي استفاده مي­شد و به جاي استفاده از هيزم و يا آتش، از خاكستر داغ به دليل عدم دود زايي در فضاي اتاق، براي گرمايش محيط داخلي بناها بهره گرفته مي­شد.
روش طراحي كرسي ها به اين صورت بوده كه در وسط فضاي مورد نظر يك حفره به عمق حداكثر ۳۰ سانتي متر به وجود مي­آوردند و خاكستر داغ را در وسط اين فضا مي­ريختند. گرم نگه داشتن دائمي كرسي در طول مدت استفاده آن، شرايط خاصي را ايجاب مي­كند؛ به اين صورت كه يك نفر از اهل خانه (معمولاً مادر خانه) مسئوليت آنرا به عهده مي­گرفت. وظيفه وي بسيار حياطي است، به اين خاطر كه او مي­بايست از گرم بودن خانه در طول شب كه همه خواب هستند، مطمئن و مرتباً با خاكستر داغ آنرا گرم نگه دارد.
البته كرسي هم مثل بسياري از سيستم هاي گرمايشي مشكلات خود را داشته ودارد.به عنوان مثال خيلي از مردم نحوه درست استفاده از زغال را نمي­دانستند و دچار خفگي ميشدند.
در كشور ما از گذشته تا كنون، كرسي به عنوان متداول ترين وسيله گرمايشي مورد استفاده قرار دارد و حتي در بسياري از روستاهاي كشور، هنوز كرسي و سيستم آن برقرار مي باشد.


شومينه

اما جايگزيني كرسي با شومينه به اولين سفر ناصرالدين شاه به اروپا به سال ۱۲۹۰هجري شمسي باز مي گردد و مي­توان گفت سفر وي به اروپا پيش زمينه­اي براي ورود شومينه به عنوان سيستم گرمايشي در ايران بود. وي در سفر خود به فرانسه، با ديدن شومينه و نحوه كاركرد و البته بيشتر به دليل زيبايي­هاي آن كه توسط استادان گچ بري انجام شده بود، شومينه را به ايران آورد و بعد از اين سفر ما شاهد هستيم كه در كاخ گلستان تهران به عنوان ارگ سلطنتي دربار ناصرالدين شاه، شومينه به فضاي داخلي كاخ­هاي بيروني و اندروني گلستان و حتي به خانه اشراف و اعيان و افراد طبقه متوسط جامعه در سراسر كشور راه پيدا مي كند.
كاركرد شومينه در ايران به دليل عدم آشنايي و سخت بودن نگهداري و تميز كردن آن زياد گسترش پيدا نكرد و كم كم كاربرد شومينه به سمت پيش بخاري، پيش رفت و به عنوان يك نماد بصري با جلوه هاي زيبا در فضاي داخلي امكان استفاده مي شد. البته گاهاً خاكستر ذغال داغ را براي گرمايش در فضاي شومينه قرار مي دادند تا كمترين آلودگي را داشته باشد و بحث تميز كردن آن نيز آنچنان سخت نباشد.با گذشت زمان و پيشرفت ايران با توجه به استفاده­هاي مختلف از نفت و صنايع وابسته به آن و رشد سريع انقلاب صنعتي در جهان، وسايل گرمايشي و روشنايي در ايران تغيير پيدا كرد. تقريبا با شروع دوران پهلوي در ايران، ورود وسايل گرمايشي جديدا به ايران آغاز شد و استفاده از علاالدين در خانه­ ها به علت راحتي و در دسترس بودن براي قشر متوسط كاربري بيشتري نسبت به شومينه پيدا كرد.

بخاري نفتي

پس از ان بخاري جاي علاالدين رواج را گرفت و دليل آن آلايندگي كمتر و مصرف بهينه و راحت تر بخاري­هاي نفتي بود و تا سال­ها كاربري زيادي جهت گرمايش داشت و هم اكنون نيز قابل كاربرد است.از مشكلات اين سيستم ميتوان به خفگي بر اثر گاز منواكسيدكربن به علت استفاده از دودكش اشاره كرد.


بخاري برقي
كم­كم با ورود بخاري برقي به ايران،استفاده كنندگان آن بيشتر شدند.آلودگي هاي زياد بخاري نفتي باعث شد تا مردم به استفاده از بخاري هاي برقي روي بياورند.همچنين امنيت بيشتر بخاري برقي­در­استقبال عموم را از اين وسيله تأثيرگذار بوده است.ازبيشترين مشكلات اين سيستم ميتوان به سوختگي­اشاره كرد.

بخاري گازي
بخاري هاي گازي جايگزين مناسبي براي بخاري هاي برقي بودند.به علت مصرف زياد بخاري هاي برقي نسبت به گازي،و صرفه اقتصادي،استفاده از بخاري گازي عنوان سيستم گرمايش در ايران بسيار متداول است.فراواني گاز در كشور ما و همچنين بالاتر بودن هزينه­ي مصرفي بخاري برقي استقبال عموم مردم از بخاري گازي بيشتر از بخاري برقي­ است.هم اكنون بخاري­ گازي به عنوان يكي از سيستم هاي متداول گرمايشي در ايران مورد استفاده واقع ميشود. ­مثل بخاري نفتي ميتوان خفگي بر اثر كاز منواكسيدكربن به علت استفاده از دودكش را از مشگلات بزرگ اين سيستم نام برد.


سيستم هاي مركزي

با به وجود آمدن سيستم مركزي مثل شوفاژخانه و مشعل نسل جديدي از سيستم هاي گرمايش در كشور ما رواج پيدا كرد.استفاده از بخاري هاي بدون دودكش هم يكي ديگر از راه هاي متداول ديگر جهت گرمايش است.عملكرد بخاري‌هاي گازسوز بدون دودكش به گونه‌اي است كه احتياجي به مجراي خروج دود در محصول و تعبيه دودكش درديوار، سقف و پشت بام منازل ندارند. صرفاً مي‌توان با دسترسي به انشعاب گاز، ضمن رعايت دستورالعمل سازنده و استانداردهاي مربوطه، امكان استفاده از گرماي مطبوع آن را فراهم كرد. در اين بخاري‌ها فرايند احتراق با راندمان حدود ۴/۹۰ درصد انجام مي‌شود و اكثر گاز خروجي حاصل از آن‌ها، دي اكسيد كربن و بخار آب مي‌باشد و از آنجا كه اين بخاري نيازي به دودكش ندارد، بخار آب ايجاد شده در فضاي اتاق منتشر شده و رطوبت لازم را ايجاد مي‌نمايد.


از كرسي هاي زغالي تا چيلر هاي گازي و برقي
امروزه پيشرفت تكنولوژي باعث شده تا گزينه هاي مختلفي براي انتخاب وسايل، تجهيزات و سيستم هاي مناسب گرمايشي منازل وجود داشته باشد. اين روزها در ميان مولفه هاي مصرف انرژي در ساختمان، سيستم هاي گرمايشي كه عمدتا از سوخت هاي فسيلي استفاده مي كنند، از جمله مصرف كنندگان عمده انرژي به شمار مي روند.
در روزگاري كه خبري از كرسي هاي زغالي نيست، توجه به عوامل گوناگوني كه در ميزان مصرف انرژي گرمايشي نقش دارند، بسيار مهم است.
به همين دليل وسايل گرمايشي متنوعي همانند شوفاژ، فن كويل، چيلر، بخاري و شومينه هاي گازي و… در منازل امروزي استفاده و سيستم هاي گرمايش از كف، ديواره ها و سقف در طراحي و ساخت خانه هاي امروزي لحاظ مي شود.


مقايسه راندمان حرارتي نسل جديد و قديم تجهيزات گرمايشي

مطابق گزارش‌ها و اسناد موجود راندمان حرارتي معمول نسل قديم تجهيزات گرمايشي كه در كشورهاي پيشرفته دنيا توليد شده‌اند بين ۵۵ تا ۶۵درصد متغير است. طبق همين گزارش‌ها در صورت بكارگيري نسل جديد تجهيزات گرمايشي اين راندمان حرارتي تا حد كاملا چشمگيري قابل افزايش است.
بنابراين واضح است كه در صورت جايگزيني نسل جديد تجهيزات گرمايشي عملا صرفه‌جويي قابل ملاحظه‌اي در مصرف انرژي ساختمان حاصل خواهد شد.طبق گزارش ارائه شده توسط وزارت انرژي آمريكا (۱) در صورت بكارگيري نسل جديد تجهيزات گرمايشي در برخي موارد تا ۵۰درصد در مصرف انرژي صرفه‌جويي مي‌شود. طبق گزارش (۲) يكي از معتبرترين موسسات فعال اروپا در زمينه انرژي، با جايگزيني تجهيزات گرمايشي با راندمان بالا به جاي نسل قديم تجهيزات گرمايشي مي‌توان تا ۴۰درصد در مصرف انرژي صرفه‌جويي كرد.طبق گزارش ديگري كه توسط وزارت انرژي آمريكا ارائه شده است، افزايش سرمايه‌گذاري صورت گرفته جهت جايگزيني نسل جديد تجهيزات گرمايشي به صورت ميانگين طي يك دوره ۵/۵ساله قابل جبران است.با توجه به آمار ارائه شده توسط سازمان بهينه‌سازي مصرف سوخت كشور(۳) هم‌اكنون سالانه بيش از ۷ميليارد دلار جهت تامين گرمايش مورد نياز ساختمان‌ها در ايران هزينه مي‌شود. بنابراين، در صورت جايگزيني نسل جديد تجهيزات گرمايشي و با توجه به صرفه‌جويي ۴۰درصدي به واسطه بهره‌گيري از اين تجهيزات، سالانه حدود ۳ميليارد دلار در مصرف انرژي صرفه‌جويي خواهد شد. با يك محاسبه ساده مي‌توان به اين نتيجه رسيد كه با صرفه‌جويي حاصل از جايگزيني مورد اشاعه عملا امكان احداث ۵۰هزار واحد آپارتماني جديد در سراسر كشور فراهم مي‌شود.چرا حداكثر راندمان حرارتي نسل جديد تجهيزات گرمايشي ۱۱۰درصد مي‌باشد؟در نسل جديد تجهيزات گرمايشي تدابيري انديشيده شده است تا پتانسيل‌هايي كه در نسل قديم تجهيزات گرمايشي به كار گرفته نشده‌اند به بهترين شكل مورد بهره‌برداري قرار گيرند. در نسل جديد تجهيزات گرمايشي به پتانسيل هواي ورودي توجه ويژه‌اي شده است. در نگاه موشكافانه جديد، هواي ورودي علاوه‌بر اينكه يكي از عوامل مورد نياز جهت احتراق مي‌باشد به عنوان يكي از منابع انرژي در نظر گرفته مي‌شود و با استحصال انرژي ورودي از هواي مورد نياز احتراق، حداكثر راندمان حرارتي دستگاه افزايش مي‌يابد (تغيير حالت ماده).محاسبات ترمودناميكي(۴) نشان مي‌دهد جرم هواي موردنياز جهت سوخت ۱۰۰هزار Btu گاز طبيعي، حامل مقادير قابل توجهي انرژي است به طوري كه انرژي قابل استحصال از اين جرم هوا تقريبا۱۰هزاروصد Btu است كه اين مقدار انرژي بيش از ۱۰درصد انرژي قابل استحصال از همان مقدار سوخت در نسل قديم تجهيزات گرمايشي بيشتر خواهد بود.

امتیاز:
بازدید: 62
برچسب:
:
[ 1396/5/29  ] [ ۰۴ ] [ heater-stove1 ] [ ]

معرفي جت هيتر و بخاري موشكي

نسل جديد بخاري هاي موشكي ساخت گروه صنعتي اسكندري تماما از آلياژ نيكل-كرم بوده و از محصولات اروپايي نمونه برداري شده و قابليت كاركرد در درجه هاي حرارتي بسيار بالا را دارا ميباشند. از جمله تغييرات عمده صورت پذيرفته در هيتر موشكي ميتوان به تغييرات اساسي در سيستم مشعل آن اشاره كرد كه با شكل هندسي جديد و مدرن و تغيير صورت پذيرفته در پمپ دستگاه درصد اختلات اكسيژن در شعله را افزايش داده و باعث احتراق صحيح تر و در نتيجه مصرف سوخت كمتر ميگردد .
جت هيتر هاي ساخت گروه صنعتي اسكندري در مدل هاي با دودكش و بدون دودكش توليد و عرضه مي گردد. بنابه تجربه چندين دهه اي و دانش فني گروه مهندسي اين كارخانه استفاده از جت هيترهاي دودكش دار توصيه نمي گردد زيرا دودكش قرار گرفته باعث اتلاف انرژي و گرما ميشود.از اين رو هيتر جت هاي موشكي بدون دودكش انتخاب مناسبي براي مكان هاي نظير مرغداري ها كه گردش هوايي بالايي دارند و يا كارگاه ها و محيط هاي نيمه باز هستند. در گلخانه ها نيز در موارد خاص از جت هيتر ها استفاده ميگردد كه بايست با كارشناسان شركت تماس حاصل فرماييد.
جت هيتر از جمله مهمترين دستگاه هاي گرماسازي است كه جهت توليد گرما در سالن پرورش طيور گوشتي و تخمي مورد استفاده قرار ميگيرد قدرت حرارتي بالا در كنار راندمان بيش از ۹۰ درصد دستگاه و در نتيجه مصرف سوخت پايين تر باعث گرديده جت هيتر هاي مدرن يكي از بهترين انتخاب ها براي تامين حرارت مورد نياز مرغداري ها در سطح ايران و ساير كشور ها گردد .
بدنه اين هيتر موشكي از استيل استنلس ضد زنگ ساخته شده و در تمامي قسمت ها از استيل استنلس ضد زنگ استفاده شده است.عايق بندي بدنه در اين بخاري هاي موشكي به شكلي مي باشد كه گرماي داخل كوره در حد بسيار كم به بدنه منتقل شده و در نتيجه احتمال سوختگي به صفر مي رسد. جت هيتر هاي گروه صنعتي اسكندري بر سه نوع گازي ، گازوئيلي و دوگانه سوز مي باشد. در ابتدا سوخت توسط پمپ سوخت به داخل دستگاه مكش ميشود. اين پمپ توانايي مكش گازوئيلي از فاصله صد متري را دارا مي باشد. بعد از اينكه سوخت به داخل هيتر جت رسيد قبل از ورود به منطقه سوخت دستگاه توسط سه فندك ايمن اقدام به روشن كردن شعله مي نمايد. در صورتي كه عميلات روشن شدن به مشكل مواجه شود دستگاه به صورت اتوماتيك حدود ۳۰ ثانيه صبر كرده و دوباره عمليات را انجام مي دهد.اين كار براي جلوگيري از انفجار داخل كوره انجام ميگرد. بعد از روشن شدن مشعل فن ها شروع به كار كرده و هواي سرد محيط را مكش و هواي گرم داخل هيتر جت را به بيرون پرتاپ مي نمايند.
بدنه و قطعات اين بخاري موشكي توسط جوش آرگون و برش هاي ليزري در بدنه استيل جوش داده شده اند. قابليت حمل آسان توسط چهار چرخ قرار گرفته زير جت هيتر ، سيستم برق پيشرفته ، مشعل استاندارد ، فن قوي ، كوره مقاوم و ده ها ويژگي ديگر از برتري هاي اين جت هيتر مي باشد.

برخي از ويژگي هاي جت هيتر هاي نسل جديد ساخت گروه صنعتي اسكندري:

۱٫ استفاده از دانش روز دنيا در طراحي و توليد سيستم هاي شعله افكن جهت تركيب صحيح تر سوخت و اكسيژن و در نتيجه كاهش مصرف انرژي
۲٫ استفاده از استيل خالص و نگير و نسوز و غير مغناطيسي در كل ساختار دستگاه ائم از بدنه بيروني و بدنه داخلي و ساير اجزا
۳٫ استفاده از دستگاه هاي جوش آرگون و برش هاي ليزري براي حفظ كيفيت استيل هنگام برش قطعات دستگاه
۴٫ استفاده از پروانه هاي استيل از نوع شش پر و فشار قوي با زاويه هاي جديد و متفاوت جهت انتقال هرچه بهتره گرماي توليد شده به داخل مرغداري
۵٫ شعله پوش عدسي شكل جهت جلو گيري از پوسيدگي جت هيتر و همنطور توزيع صحيح گرما در طول مرغداري
۶٫ مجهز به پايه چرخ دار جهت حمل و نقل راحت ئستگاه همچنين مجهز به گيره هاي مخصوص جهت آويز كردن جت هيتر از هر نوع فضاي سقفي
۷٫ در جت هيتر هاي جديد ساخت گروه صعتي اسكندري به جاي استفاده از سربند آلومينومي از سربند كرم نيكل جهت دوم هرچه بيشتر دستگاه استفاده شده است
۸٫ قابيلت توليد و عرضه به صورت گاز سوز و گازوئيل سوز و دوگانه سوز
۹٫ تابلو برق تمام اتوماتيك مجهز به انواع فيوز و كنداكتور و سيستم هاي توليد جرقه با بالاترين استاندارد هاي ايران و اروپا
۱۰٫ سيستم ايمني لايه به لايه با طراحي اصولي و مهندسي
۱۱٫ استفاده از موتور هاي كم مصرف با استاندارد هاي سي اي اروپا و استاندارد ملي ايران جهت كاهش مصرف جريان الكتريسيته
۱۲٫ و…..
مشخصات فني جت هيتر هاي موشكي و مدرن و نسل جديد گروه صنعتي اسكندري:

(( جت هيتر گازوئيلي ))
كوره دستگاه استيل استنلس مات غير مغناطيسي
بدنه خارجي استيل استنلس براق غير مغناطيسي
الكترو موتور موتوژن تبريز با استاندارد ملي ايران و سي اي اروپا
پمپ گازوييل دانفوس همراه با شير برقي
پروانه آكسيال ۶ پر استيل استنلس
توري محافظ الكترو موتور و فن
تابلو برق رله دار تمام اتوماتيك به همراه ترموستات محيطي رايگان
سيستم اتوماتيك مكش هواجهت سوخت كامل
دستگاه چهار پايه دار و چرخ دار قابل جابجايي آسان در محل) چهار پايه رايگان )
قابليت تبديل سوخت در مدل هاي مختلف ،گازي ، گازوييلي ، دوگانه سوز ، دو دكش دار و غيره
موارد استفاده در مرغداري ،پروژه هاي ساختماني ،پرو ژه هاي راه سازي ، سالن هاي صنعتي ،دامداري ،
گلخانه ها ،اماكن عمومي و غيره

(( جت هيتر گازي ))
كوره دستگاه استيل استنلس مات غير مغناطيسي
بدنه خارجي استيل استنلس براق غير مغناطيسي
الكترو موتور موتوژن تبريز با استاندارد ملي ايران و سي اي اروپا
شير گازي دستگاه
پروانه آكسيال ۶ پر استيل استنلس
توري محافظ الكترو موتور و فن
تابلو برق رله دار تمام اتوماتيك به همراه ترموستات محيطي رايگان
سيستم اتوماتيك مكش هواجهت سوخت كامل
دستگاه چهار پايه دار و چرخ دار قابل جابجايي آسان در محل) چهار پايه رايگان
قابليت تبديل سوخت در مدل هاي مختلف ،گازي ، گازوييلي ، دوگانه سوز ، دو دكش دار و
موارد استفاده در مرغداري ،پروژه هاي ساختماني ،پرو ژه هاي راه سازي ، سالن هاي صنعتي ،دامداري ،
گلخانه ها ،اماكن عمومي وغيره

(( جت هيتر دوگانه سوز ))
كوره دستگاه استيل مات
بدنه خارجي استيل براق
قسمت شعله گير دستگاه استيل مات نسوز نگير غير مغناطيسي
الكترو موتور موتوژن تبريز با استاندارد ملي ايران وسي اي اروپا
پمپ گازوييل دانفوس همراه با شير برقي
شير گازي دستگاه ايتاليايي
پروانه آكسيال ۶ پرگالوانيزه
توري محافظ الكترو موتور و فن
تابلو برق رله دار تمام اتوماتيك به همراه ترموستات محيطي رايگان و يك كليد اضافه
سيستم اتوماتيك مكش هواجهت سوخت كامل
دستگاه چهار پايه دار و چرخ دار قابل جابجايي آسان در محل) چهار پايه رايگان )
قابليت تبديل سوخت در مدل هاي مختلف ،گازي ، گازوييلي ، دوگانه سوز ، دو دكش دار و غيره
موارد استفاده در مرغداري ،پروژه هاي ساختماني ،پرو ژه هاي راه سازي ، سالن هاي صنعتي ،دامداري ،
گلخانه ها ،اماكن عمومي و

جت هيتر هاي نسل جديد اين شركت مطابق با دانش روز دنيا و با سرمايه گذاري قابل توجه جخت توليد انواع قالب هاي پرس هيدروليك و پرس ضربه اي توليد گرديده و بالاترين كيفيت ممكن را دارا ميباشد و قابليت رقابت با نمونه هاي خارجي را كاملا دارا ميباشد.

شما ميتوانيد جهت كسب اطلاعات دقيق و بيشتر و مشاوره و راهنماي و يا خريد با گروه فروش شركت تماس حاصل فرماييد

پايه چرخ دار به همراه دستگاه به صورت رايگان ارائه ميگردد و هيچ نوع هزينه اضافي بابت پايه دستگاه از مشتري دريافت نمي گردد و دستگاه در بسته بندي اصولي در پالت هاي فلزي براي مشتري ارسال ميگردد

هيتر موشكي
– در كنار هيتر هاي سري كابينتي به مانند هيتر PF ١١٠.٠٠٠ و هيتر PF ٢٢٠.٠٠٠ مدل هاي هيتر گلخانه اي و هيتر مرغداري گروه صنعتي صبا هواساز به دليل درخواست مكرر مشتريان و نمايندگي هاي مجاز خود و نياز بازار اقدام به توليد جت هيتر هاي موشكي نيز نمود است.جت هيتر هاي ساخت گروه صنعتي صبا هواساز انتقال دهنده مستقيم گرما مي باشند و مهمترين مشخصه اين جت هيترها بازدهي ۱۰۰ درصدي آنها است كه باعث استفاده و بهره‌وري خاص اين محصول مي گردد.هيتر موشكي مرغداري اين هيتر ها كه به هيتر هاي شعله مستقيم مشهورند تمامي گرماي حاصله از احتراق را به درون سالن مي فرستند و در واقع هيچ گونه پرتي و هدر رفت دمايي ندارند. يكي ديگر از موارد ديگر كه بايست در اين هيترها مورد توجه واقع گردد ، استفاده از يك فن راه اندازي مستقيم مي باشد عدم استفاده از سيستم هاي ميانجي ( تسمه فولي ) علاوه براينكه حجم سيستم را به ميزان قابل توجهي كاهش مي دهد باعث مي شود تا به كمك يك فن كوچك نيز بتوان ميزان قابل ملاحظه اي از هوا را جا به جا نمود و هواي مورد نياز تهويه سالن را به جريان واداشت

امتیاز:
بازدید: 58
برچسب:
:
[ 1396/5/29  ] [ ۰۴ ] [ heater-stove1 ] [ ]

هيتر بخاري گلخانه اي

گلخانه ها به طور كلي به دو دسته گلخانه سرشاخه و گلخانه سيفي جات تقسيم بندي مي شوند.در گلخانه هاي سرشاخه حرارت پرتاب شده توسط بخاري نمي تواند در سطح مياني گلخانه جريان يابد چراكه باعث آسيب رساندن به گل ها مي شود.همچنين اين گردش هوا نبايد در قسمت پاييني جريان يابد چراكه گرم بودن خاك استفاده شده در اين نوع هيترها باعث ايجاد بيماري و آسيب رسيدن به گل مي شود.
از مطالب فوق نتيجه مي گيريم كه تنها راه ايجاد گردش هوا در گلخانه هاي سرشاخه قسمت بالايي گلخانه است و ما بايد در اين قسمت براي ايجاد جريان هواي گرم استفاده كنيم.بنابراين حرارت در گلخانه هاي سرشاخه بايد در ارتفاع بالاي ۱٫۵ متر جريان يابد تا به گل آسيبي نزند.
با توجه به آنچه كه گفتيم، گروه توليدي صنعتي مه گستر اقدام به طراحي و ساخت بخاري صنعتي MT-250,000 كرده است.ارتفاع دريچه خروجي هواي گرم در اين بخاري ۱۷۰ سانتيمتر از سطح زمين در نظر گرفته شده است تا بتواند فاصله امني را تا سرشاخه ها ايجاد كند.
از ديگر مزاياي اين بخاري مي توان به كاهش رطوبت ايجاد شده در شب اشاره كرد كه وجود همين رطوبت به دليل تفاوت دما در داخل و خارج از گلخانه شبنم توليد مي كند كه ريزش همين شبنم ها به روي گل نيز باعث آسيب ديدن گل مي شود.
اما در گلخانه هاي سيفي جات دريچه خروجي هواي گرم در پايين بخاري تعبيه مي شود تا در صورت لزوم توسط كانال هاي پلاستيكي، هواي گرم توليد شده توسط بخاري در سراسر سالن به طور يكنواخت تقسيم شود.

مشخصات فني دستگاه :
ابعاد دستگاه : ۹۵ * ۲۱۰ * ۱۸۰(cm)
قدرت حرارتي : قابل تغيير بين ۲۲۰ تا ۲۷۰ كيلوكالري
نوع مشعل : ايران رادياتور ۸۰/۲
نوع فن : دمنده با پروانه آلومينيمي مولتي فن با موتور ۱ اسب
تعداد فن : ۲ عدد
قدرت هوادهي : ۲۰,۰۰۰(m3/h)
جنس كوره : استنلس استيل ۳۰۴، غير مغناطيسي و مقاوم در برابر حرارت
قطر كوره : ۶۰(cm)
طول كوره : ۱۷۵(cm)
تعداد رادياتور : ۱ عدد قابل ارتقا(رادياتور عبارت است از يك ديگ و ۴ رديف لوله)
تعداد پاس : ۳ پاس كامل رفت و برگشت
نوع جوشكاري : ميگ مگ گازي با گاز آرگون و الكترودهاي استيل ۳۰۸
سيستم كنترل دما : ۲ ترموستات داخلي دستگاه و ۱ ترموستات محيطي
سيستم گرمايشي : به صورت شعله غير مستقيم
دريچه خروجي هواي گرم : ۳۰ * ۱۱۰(cm) بر حسب نياز قابليت تغيير ابعاد و يا اتصال به كانال
جنس بدنه : ورق گالوانيزه همراه با پوشش رنگ استاتيك
نوع عايق : پشم شيشه و يا پشم سنگ ۲ اينچي بنا به سفارش
جنس شاسي ها : پروفيل سنگين ۶*۳
وزن حدودي : ۶۰۰(kg)
تابلو برق : تمام اتوماتيك
قطعات داخل تابلو برق : ۲عدد فيوز MCB (كليد مينياتوري)،۱عدد كنتاكتور،۱عدد كنترل فاز بار
قطعات درب تابلو برق : ۲عدد كليد و ۵عدد لامپ LED
جنس بدنه تابلو برق : ورق گالوانيزه با پوشش رنگ كوره اي
نوع سوخت : گازسوز،گازوئيل سوز ويا دوگانه (بر اساس سفارش مشتري)
حالت : ايستاده
راندمان مصرف : % ۸۵
توضيح : حداقل پوشش فضايي براي اين هيتر در فضاي گلخانه اي ۸۰۰ متر و در فضاي كارگاهي ۱۲۰۰ متر مي باشد.

شاسي و قاب‌هاي كناري از ورق گالوانيزه با رنگ استاتيك كوره‌اي
كوره احتراق از ورق استيل (فولاد زنگ‌نزن و مقاوم در برابر حرارت) با ضخامت يك و نيم ميلي‌متر جوشكاري‌ شده با روش جوش آرگون
داراي پوشش دوجداره در انتهاي ديگ اصلي جهت جلوگيري از برخورد مستقيم حرارت به بدنه ديگ
رادياتور حرارتي با ۱۵عدد لوله استيل (فولاد زنگ‌ نزن و مقاوم در برابر حرارت) قطر ۴ اينچ با ۴ سيكل رفت و برگشت
داراي ۲ عدد فن محوري با الكتروموتور سه‌فاز با قدرت ۲ اسب بخار و ظرفيت هوادهي ۳۲۰۰۰ مترمكعب در ساعت
داراي تابلو برق كنترل همراه با ترموستات
مشعل با ظرفيت حرارتي ۲۲۰۰۰۰ كيلوكالري (بسته به نياز مشتري يكي از انواع گازوئيل‌سوز، گاز سوز يا دوگانه سوز بر روي سيستم نصب مي‌شود.)
داراي خروجي هوا با قابليت تعويض و تغيير جهت براي پوشش بهتر و يكنواختي دما

كوره هواي گرم و هيتر حراراتي پي اف با دارا بودن سيستم واي پاس بسيار پيشرفته و همچنين دو رادياتور كه هر يك داراي شش كوئل ميباشند ، اتلاف انرژي را به شدت كاهش داده و در نتيجه ميزان مصرف سوخت بصورت قابل توجهي كاهش پيدا ميكند. در اين هيتر گرمايي توليد شده از طريق مشعل به دفعات از مقابل فن عبور مي كند و كل گرماي حاصل از احتراق سوخت وارد سالن شما مي گردد و از اتلاف هر گونه گاز و يا گازوئيل جلوگيري ميگردد در واقع در اين هيتر كل گرمايي حاصل از احتراق گاز و يا گازوئيل بصورت مطبوع و بدون هيچ گونه آلودگي به دي اكسيد كربن و مو نو اكسيد كربن وارد سالن ميگردد. هيتر پي اف با داراي بودن فن با برچسب انرژي A و با مشعل كم مصرف ميزان مصرف برق بسيار بسيار پاييني دارد

امتیاز:
بازدید: 65
برچسب:
:
[ 1396/5/29  ] [ ۰۴ ] [ heater-stove1 ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 625
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب